• PDF

РЕЗОЛЮЦІЯ

прийнята учасниками наради представників ветеранських організацій,

національних товариств та громадських організацій Львова

26 квітня 2016 р.                       м. Львів
Безвідповідальні дії та рішення керівників України різного рівня  викликали необхідність скликання наради з метою обговорення питань які хвилюють багатьох  громадян нашої держави.

1. Нас глибоко непокоїть ситуація щодо вшанування пам'яті загиблих у Великій Вітчизняній Війні воїнів. Так, наприклад, Монумент Слави на вул. Стрийській міста Львова багато років був об'єктом зазіхань та руйнації з боку екстремістських елементів, яких не влаштовувала розміщена на його площинах символіка радянських часів, а напередодні Свята Перемоги його взагалі почали розбивати та розмальовувати. Оскільки прийнятий Закон України щодо декомунізації передбачає ліквідацію усього, що нагадує про радянське минуле і став сигналом "Фас!" для вандалів, громада Львова може стати свідком знищення споруди, на яку жителі міста добровільно збирали кошти впродовж кількох років.

Ми впевнені, що Президент України, отримавши нашу Резолюцію, зрозуміє та підтримає нас. Одночасно, ми закликаємо львівську Владу разом з начальником КЕО Львівського гарнізону негайно провести заходи з відновлення зовнішнього вигляду та постійного утримання у достойному стані військових поховань, пам'яток про загиблих воїнів у Великій Вітчизняній Війні, у тому числі – Монумента Слави!

2. Учасники наради обговорили та висловили стурбованість станом етнічного та культурного протистояння між українським та російським народами, що призвело до розколу України та вибуху у стосунках між двома великими братніми народами.

У нас склалася  думка, що дії львівських можновладців саме спрямовані на ганебний розбрат, а саме: намагання Львівської Обласної Ради позбавити російську громаду Львова можливості користуватися  приміщеннями "Центру культури та дозвілля" (далі по тексту –  Центр) на вул. Короленка 1-а у складі зареєстрованих за адресою Центру російських культурологічних громадських організацій. Підставою для цього є нібито неспроможність росіянами утримувати будинок офіційно закритого ще у 1990 році кінотеатру імені Короленка та переданого з балансу на баланс Російського товариства. В той час як десятки тисяч працюючих у Львові росіян, сплачуючи податки, мають законне право на вагому частку з Бюджету Держави на свої потреби, а саме Центр – на цільове фінансування національної меншини.

На протязі 25 років незалежності України Центр плідно працював на користь розвитку культури всіх, не залежно від національності, громадян України. Працював не зважаючи на десятки випробувань з боку нечисленних, але засліплених русофобією галичан – від безпідставних звинувачень до нанесення фізичної шкоди (наприклад, велика пожежа у травні 2014 року). На превеликий жаль за усі ці роки незалежності України відкритий усім громадянам Центр не одержав з Бюджету фінансової підтримки, а з боку Держави – моральної, саме національній меншині.

У таких складних умовах Центр працював і буде працювати для росіян,  українців, представників інших національностей львівщини та гостей Львова аби вони мали можливість і надалі безкоштовно відвідувати культурно-освітні, творчо-мистецьки та розважальні заходи: лекції та концерти, виставки, літературні, музичні та поетичні вечори, конкурси, фестивалі, дитячі ранки, відзначення ювілейних дат видатних діячів українського та російського народів.

Ми закликаємо львівську Владу відмовитись від своїх намагань. Ми вважаємо, що існуючий у Львові Центр культури найбільшої в Україні національної меншини, має бути  взірцем найвищого європейського рівня у культурі та громадських стосунках!

3. Наша глибока стурбованість за майбутнє України, за долю простих громадян, в першу чергу беззахисних верств населення – пенсіонерів, ветеранів війни, дітей війни, та інших знедолених та беззахисних верств населення., яких  існуюча влада поставила в умови зубожіння, страждань та наруги, змусила нас зустрітися тут на зборах для того, щоб разом висловити  кричуще незадоволення діями теперішньої влади України. Найбільш гостре та болюче питання – нічим не обумовлене несправедливе  завищення розміру оплати комунальних послуг, газу, води, електропостачання, цін на продукти харчування та товарів широкого вжитку. Виникає питання, чи згадують урядовці про виборців та їхні проблеми, коли розглядають цінову політику країни та чому ніхто не відповідає за свої злочинні дії на високих посадах? Висновок один – з корупцією ніхто не бореться, а те антикорупційне бюро, яке так швидко було створене по вказівці з гори, ніщо інше, як замилювання очей простим людям.

Ми, учасники наради, розуміємо всі складності української Влади, але є справа для не втративших честі міністрів. Уряд повинен встановити дієві бар’єри зростанню цін на продукти харчування та товари широкого вжитку, негайно  у найближчий час переглянути тарифні ставки на комунальні послуги, газ, воду, електропостачання  та привести їх до норм, які влаштовували б усіх користувачів країни, а не лише мільярдерів-монополістів.

Саме це ми вимагаємо від Уряду!

4. Ми доручаємо:

- Координаційній Раді Російської Общини та ветеранських організацій організувати збір підписів на підтримку цієї Резолюції у Львові, в Україні та за її межами, у тому числі в мережах Інтернету.

- Резолюцію з отриманими підписами скерувати у всі відповідні інстанції та інформувати нас про наслідки розгляду звернення владними структурами України та світу.